HAKKIMIZDA

Home HAKKIMIZDA

Bursa Hidrofor

1978 yılında kurucumuz ALİHİKMET KURTEŞ tarafından sondajcılık ile başladığımız iş hayatına kurteş sondaj olarak 2000 yılında dalgıç santrifüj hidrafor pompaları bakım ve montaj işleriyle devam edip 2007 yılında yönetim değişikliği ile kurucumuzdan aldığımız bayrağı kurtez su sistemleri olarak hidrofor dalgıç atıksu dozaj sirkilasyon santrifüj pompaları satış ve servis hizmetlerini de ekleyerek siz değerli müşterilerimizin yoğun ilgisiyle devam etmekteyiz.

Neden Biz?

İşimizi su gibi biliyoruz! Kurtez Sondaj, yapmış olduğu sondaj çalışmalarını diğer sondaj firmalarından daha hızlı yapmaktadır. Bu, işlerini su gibi bilen usta sondörlerinin olmasından ve kullandığı sondaj makinelerinin son sistem olmasından dolayıdır. Öyle ki, örneğin havalı sondajları sadece 1 günde başlayıp bitirip teslim edebiliyor. Bu bakımdan Kurtez Sondaj, rakiplerinden bir adım öndedir.

İddialıyız…

Kurtez Sondaj olarak, sondaj sektörünün en iyilerinden biri olduğumuzu söylemekten çekinmiyor, bu konuda iddialı oluğumuzu bilmenizi istiyoruz. Biz, ileride ortaya çıkabilecek bu tür durumların olmayacağının garantisini verebiliyoruz. Biz bu bakımdan da rakiplerimizden bir adım öndeyiz. Siz bizi arayın, biz suyu su yüzüne çıkaralım.

Bursa Dalgıç Motor, Hidrofor
Bursa Dalgıç Motor, Hidrofor
Bursa Dalgıç Motor, Hidrofor

Yeraltısuyunu yüzeye çıkarmak için kullanılan en temel yöntem sondaj yöntemidir. Açılacak sondajda en iyi sonucu(maksimum debi ve en az sondaj derinliği) alabilmek için en uygun sondaj noktasının seçimi ekonomik açıdan olmazsa olmaz bir koşuldur. Sondaj noktasının seçimi o kadar önemlidir ki yapılan tüm yatırımın boşa gitmesi riski bile vardır.

Ülkemizde ve dünyada, yeraltısuları; içme, kullanma/proses ve sulama amacıyla yararlanılan en önemli su kaynaklarındandır.  Yeraltısuları, ülkemizde yasal olarak DSİ Genel Müdürlüğü’nün tasarrufundadır. 167 Sayılı Yeraltısuları Hakkında Kanun, Yeraltısuları Kanunu ve Yeraltısuları Tüzüğü çerçevesinde, yeraltısuyu temini amacıyla açılan tüm sondaj veya keson kuyuların ruhsat işlemleri DSİ Genel Müdürlüğü’nce verilmektedir.

Sondaj fiyatı; zemin cinsine bağlı olarak sondajın hangi yöntem ile yapılacağına göre değişmektedir. Buna göre sondaj fiyatı; sondaj yöntemine, delinecek malzemeye, açılacak kuyunun derinlik ve çapına, kuyunun teçhiz borularının cinsine göre belirlenir.

Sondaj lokasyonunun jeolojisi, hidrojeolojik özellikleri önceden araştırılmalı ve arazide yapılan çalışmalar sonucunda yeraltı suyunun verimli olduğu tabakalar tespit edilerek sondaj kuyusunun projesi hazırlanmalıdır. Bu çalışmalar sonucunda kuyunun ne kadar derinlikte ve ne kadar çapta delineceği belirlenecektir.

Bursa dalgıç pompa,dalgıç motoru bursa,sempa,impo bursa bayisi servisi,sondaj kuyusu temizleme,bursa hidrafor,santrifüj,bursa dalgıç motoru sarımı sarılması, bursa dalgıç motor tamiri,bursa dalgıç pompa sökme,bursa dalgıç motoru sökme,bursa sondaj,bursa sondaj,bursada sondaj,bursa sondaj kuyusu temizleme,sondaj kuyusu temizliği,bursa dalgıç pompa arızası,dalgıç motoru arızası,Hidrofor, dalgıç pompa, yangın pompası, kuyu pompaları, pompası